Strefa administratora

Roraty 2020

Sobota, 5 grudnia 2020 r.

PRZYGOTOWANIA DO NAJWAŻNIEJSZEGO SPOTKANIA. Dla Boga rezerwuję najlepszy czas w ciągu dnia i przygotowuję odpowiedni strój.

2020-12-05

Spotykamy dziś Jezusa, który chce nas leczyć ze wszystkich chorób i słabości. Chce dotykać naszej chorej duszy i naszego ciała. On wie o nas wszystko. Jest naszym najlepszym i najbardziej skutecznym lekarzem.

Dlatego potrzebujemy spotkań z Panem Jezusem. Potrzebujemy Mszy świętej, kiedy to Pan Jezus chleb i wino przemienia w swoje Ciało i Krew. Dokonuje się mu: CUD NAD CUDAMI. Pan Jezus jest prawdziwie obecny.

Do tak wyjątkowego wydarzenia trzeba się przygotować. Papież Benedykt XVI tak wspomina przygotowania w jego domu rodzinnym do niedzielnego spotkania z Panem Jezusem:

Pytania:

1. Dlaczego wchodząc do kościoła, robimy znak krzyża ręką zanurzoną wcześniej w wodzie święconej?

2. W jakim kolorze jest ornat, w którym ksiądz odprawia Msze roratnie; jaki kolor ma jego ornat w niedziele adwentowe, a jaki w niedziele zwykłe w ciągu roku? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w grudniowym numerze „Małego Gościa”.

3. Dlaczego do Mszy Świętej trzeba się przygotować – ładnie się ubrać i nie spóźniać się?

 

Zadania:

1. Przygotuj się do jutrzejszej niedzielnej Mszy. Odszukaj w Piśmie Świętym fragment Ewangelii (Mk 1,1-8), który będzie czytany, przeczytaj go i zastanów się przez chwilę, co Pan Jezus chce Ci powiedzieć.

2. Zapytaj rodziców, kiedy był Twój chrzest. Zapisz sobie, a najlepiej zapamiętaj tę datę, tak jak pamiętasz o swoich urodzinach czy imieninach.

 

Odpowiedzi z 4 grudnia:

1. Jak nazywała się pierwsza Msza Święta? (Ostatnia wieczerza).

2. Gdzie Pan Jezus spożył z uczniami ostatnią wieczerzę? (W Wieczerniku).

3. Czym różniła się ostatnia wieczerza od wieczerzy paschalnych obchodzonych przez naród żydowski? (Pan Jezus wziął chleb i powiedział: „To jest Ciało moje”; potem wziął kielich z winem i powiedział: „To jest kielich Krwi mojej”).

zeszyt