Strefa administratora

Roraty 2020

Wtorek, 1 grudnia 2020 r.

DLACZEGO TRZEBA CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA? Św. Joanna Beretta Molla – codziennie podczas Mszy Świętej u Jezusa szukała wskazówek, jak żyć.

2020-12-01

W drugim dniu adwentowej drogi do Betlejem Pan Jezus mówi: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie” (Łk 10,23).

Święta Joanna Beretta Molla wiedziała to już jako mała dziewczynka i postanowiła codziennie spotykać się z Panem Jezusem w kościele na Mszy św. Z Nim, jak z przyjacielem, omawiała najpierw swoje dziecięce sprawy, potem przychodziła jako nastolatka, jako lekarka i przede wszystkim jako mama.

Kiedy Joanna Beretta Molla spodziewała się czwartego dziecka, dowiedziała się, że jest ciężko chora, że jej życie jest zagrożone. „Jeżeli trzeba będzie wybierać między mną a dzieckiem, proszę cię, wybierz dziecko, nie mnie…” – prosiła męża. Joanna bardzo kochała życie i swoją rodzinę. Nie chciała umierać...

Gdy papież Jan Paweł II kanonizował ją, jej mąż Piotr Molla powiedział: „Nigdy nie przypuszczałem, że żyję z osobą świętą”. Posłuchaj, jak wspominał swoją żonę.

Dla dzieci:

Dla rodziców:

Pytania:

1. Co trzyma człowieka w niewoli?

2. Gdzie człowiek dostaje pomoc do walki ze złem, z grzechem, ze swoimi słabościami?

3. Jak nazywa się święta mama, która codziennie podczas Mszy szukała u Jezusa wskazówek, jak żyć? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w grudniowym numerze „Małego Gościa”.

Zadania:

1. Dowiedz się, pod jakim wezwaniem jest Twój kościół parafialny.

2. Na planszę roratnią przyklej pierwszy obrazek.

3. Na stronie internetowej „Małego Gościa” malygosc.pl zapoznaj się ze specjalnym serwisem roratnim.

Odpowiedzi z 30 listopada:

1. Co oznacza słowo „adwent”? (Przyjście, nadejście).
2. Jak nazywają się Msze poranne odprawiane w czasie Adwentu? (Roraty).
3. W jakie dni podczas Adwentu odprawiane są Msze roratnie? (W dni powszednie).   

 

 

zeszyt