Strefa administratora

Roraty 2020

Poniedziałek, 21 grudnia 2020 r.

OBRZĘDY KOMUNII ŚWIĘTEJ, Jezus daje moc, bym umiał być dobrym człowiekiem.

2020-12-21

Czwarty tydzień Adwentu rozpoczęty. Do Bożego Narodzenia pozostały zaledwie trzy kroki. W rozpoznawaniu „Cudu nad cudami” dotarliśmy do modlitwy „Ojcze nasz”. Ta modlitwa rozpoczyna kolejną część Mszy Świętej, obrzędy Komunii św.

Po śpiewie: „Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata…” ksiądz podnosi Hostię i zaprasza, byśmy przyjęli Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Pan Jezus chce przyjść do każdego, ale nie wszyscy przystępują do Komunii. Jedni nie mogą przyjąć Pana Jezusa, bo popełnili grzech ciężki a inni są jeszcze zbyt mali.

Zdarza się, że Pan Bóg w cudowny sposób przychodzi do człowieka wprost z nieba.

 

Imelda Lambertini bardzo pragnęła przyjąć Pana Jezusa, ale nie mogła, bo nie miała odpowiedniego wieku. Mama często zabierała ją do kościoła, czasem chodziły do  sióstr dominikanek. Imelda wyobrażała sobie, jak byłoby pięknie, gdyby jak siostry mieszkała blisko Jezusa. Kiedy dziewczynka miała 9 lat, rodzice zgodzili się, by zamieszkała u dominikanek. Siostry widziały, z jaką tęsknotą dziecko patrzy na przyjmujących Komunię, ale nic nie mogły zrobić. I zdarzyło się coś niesamowitego. Po jednej ze Mszy, gdy siostry rozeszły się do swoich zajęć, Imelda wróciła do kaplicy.

Inna historia zdarzyła się Stasiowi Kostce, naszemu polskiemu świętemu, gdy ciężko zachorował i bał się, że może umrzeć bez sakramentów. Posłuchajcie nagrania.

Zanim Matka Boża objawiła się w Fatimie Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi do dzieci przyszedł Anioł. Podczas trzeciego, ostatniego spotkania z aniołem w grocie Cabeço zdarzyło się coś wyjątkowego. Tak wspominała to wydarzenie Łucja, najstarsza z nich.

 

 

Pytania:

1. Jakimi słowami ksiądz zaprasza, byśmy przyjęli Komunię Świętą?

2. Kto przyniósł Komunię Świętą ciężko choremu Stasiowi Kostce? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

3. Kto udzielił Dzieciom Fatimskim pierwszej Komunii Świętej?

 

Zadanie:

Zawsze po Komunii Świętej po cichu porozmawiaj z Panem Jezusem. Dziękuj za to, że jest w Twoim życiu, i proś, by pomagał Ci być szczęśliwym, coraz lepszym dzieckiem.

 

Odpowiedzi z 19 grudnia:

1. Co odpowiedziała Matka Teresa, kiedy zapytano ją, co robić, żeby być świętym? (Gdyby każdy chociaż jedną godzinę dziennie poświęcał na modlitwę, zwłaszcza na adorację Najświętszego Sakramentu, byłby lepszym człowiekiem).

2. Jak nazywają się siostry, których zgromadzenie założyła św. Matka Teresa z Kalkuty? (Misjonarki Miłości).

3. Gdzie siostry uczą się kochać ludzi najbiedniejszych z biednych? (Podczas Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu).

zeszyt