Strefa administratora

Roraty 2020

Wtorek 22 grudnia 2020 r.

ŚW. FAUSTYNA KOWALSKA, Mówiła, że „gdyby aniołowie zazdrościć mogli, to zazdrościliby ludziom Komunii Świętej”.

2020-12-22

Maryja wielbi dzisiaj Boga za wielkie rzeczy, jakie uczynił w Jej życiu. Wielkie rzeczy czyni i nam dobry Pan Bóg. Podczas każdej Mszy przychodzi do nas w Komunii Świętej. Bardzo Go potrzebujemy. Komunia św. pomaga nam być coraz lepszymi, coraz bardziej świętymi.

Dzisiaj poznajecie św. siostrę Faustynę, która zawsze bardzo pragnęła przyjmować Jezusa. Pewnego razu jednak pojawiły się wątpliwości. Siostra nie była pewna, czy może przystąpić do Komunii, czy nie. Nie przystąpiła. Co na to Pan Jezus?

Pan Jezus wyraźnie powiedział siostrze Faustynie, że tylko grzech ciężki nie pozwala przyjąć Komunii Świętej, że bardzo cierpi, gdy ktoś bez powodu rezygnuje z Jego zaproszenia. Siostra Faustyna bardzo kochała Pana Jezusa, często z Nim rozmawiała, a w okresie Bożego Narodzenia usłyszała Jego bardzo ważne zapewnienie. Posłuchajcie.

 

 

Pytania:

1. Jak nazywa się święta, przez którą Pan Jezus powiedział światu o swoim wielkim miłosierdziu?

2. Co Pan Jezus powiedział św. Faustynie, kiedy pewnego dnia nie przyjęła Komunii Świętej?

3. Co zobaczyła św. Faustyna w Wigilię Bożego Narodzenia, podczas Pasterki?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

 

Zadania:

1. Poproś wieczorem św. Faustynę, żeby dla całej Twojej rodziny wypraszała niebo, żeby nikt nie opuszczał niedzielnej Mszy Świętej, żeby wszyscy umieli żyć po Bożemu.

2. Uzupełnij planszę roratnią i przynieś ją jutro do kościoła.

 

Odpowiedzi z 21 grudnia:

1. Jakimi słowami ksiądz zaprasza, byśmy przyjęli Komunię Świętą? („Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Błogosławieni, którzy zostali wezwani na Jego ucztę”).

2. Kto przyniósł Komunię Świętą ciężko choremu Stasiowi Kostce? (Święta Barbara, patronka dobrej śmierci, w towarzystwie dwóch aniołów).

3. Kto udzielił Dzieciom Fatimskim pierwszej Komunii Świętej? (Anioł).

zeszyt