Strefa administratora

Roraty 2020

JEDLNIA, parafia św. Mikołaja

Dzieci lampionami rozświetlały mroki Adwentu.

2020-12-30

Pomimo panującej pandemii dzieci z naszej parafii uczestniczyły w Roratach prowadzonych przez ks. proboszcza Janusza Smerdę i ks. wikariusza Dariusza Zająca. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach  adwentowych dzieci poznały tajemnicę Mszy świętej oraz ludzi, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością. W Mszach świętych roratnich trwających od poniedziałku do piątku od 30 listopada do 24 grudnia dzieci otrzymały 18 obrazków i naklejały na specjalne plansze. Msze roratnie odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na ostatnich roratach okazało się, że ponad 30 dzieci przyniosło zapełnione plansze.

Wśród tych dzieci odbyło się losowanie nagrody głównej figurki Matki Bożej. Szczęście dopisało Błażejowi Stankiewiczowi, który otrzymał figurkę Matki Bożej z rąk ks. proboszcza Janusza Smerdy. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody - książki pt. „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki” z płytami CD oraz na słodko czekolady.

Dla osób, które nie mogły przychodzić do kościoła była transmisja internetowa porannego nabożeństwa. Transmisję rorat można było oglądać online z kościoła św. Mikołaja w Jedlni http://185.136.227.222:8080/player.html

Gratulujemy wiary i wytrwałości. Szczególne podziękowania dla rodziców, dziadków, katechetek i wszystkich opiekunów za towarzyszenie dzieciom.

Anna Winiarska

parafialne